תהליך הוצאת דרכון רומני

איך מתחילים?

השלב הראשון בתהליך הוא שחזור מסמכי האזרחות הרומנית של יליד רומניה. המסמכים המקוריים נמצאים בארכיונים שונים שמפוזרים בכל רחבי רומניה ונציגינו יגשו לארכיון הרלוונטי וינסו לאתר אותם. לאחר שנאתר את המסמכים, נוכל להגיש בקשה לבירור סטטוס האזרחות במשרד הפנים הרומני. בהתאם לתשובה שנקבל נדע באיזה מסלול חוקי ניתן להשיב לכם את האזרחות הרומנית ומה הם השלבים שידרשו בהמשך התהליך.


מה הם שלבי הוצאת הדרכון?

שלב 1

בדיקת זכאות ראשונית

הצוות המקצועי שלנו יאסוף מכם פרטים ראשונים אודות השורשים הרומנים של המשפחה שלכם – שמות, שנות עליה לישראל, עיר הלידה וכו'. בסיום שלב זה נדע כמעט בוודאות האם תקבלו בסופו של התהליך אזרחות או לא. 

שלב 2

איתור המסמכים ברומניה

בשלב זה נשלח נציג מטעמנו לארכיון הרומני הרלוונטי כדי לאתר העתק מהמסמכים הרומנים המקוריים של יליד רומניה. זה הוא שלב חשוב ביותר, שכן אם לא יאותרו המסמכים לא נוכל להתקדם לשלבים הבאים.

שלב 3

בדיקת סטטוס האזרחות

משרד עורכי הדין שלנו ברומניה יגיש בשמכם בקשה למשרד הפנים הרומני כדי לברר את סטטוס האזרחות של יליד רומניה. בהתאם לתשובה שתתקבל נדע האם יש לחדש את האזרחות עליה ויתר האדם שעלה ארצה, או שאזרחותו עדיין בתוקף ויש צורך רק לרשום אותה מחדש. 

שלב 4

שבועה

לאחר סיום ההליך הבירוקרטי נתאם לכם פגישה בקונסוליה של רומניה בישראל, בה תידרשו למסור שבועה קצרה למדינת רומניה טרם תקבלו את הדרכון הרומני שלכם. 

בדיקת זכאות ראשונית ללא עלות!

״שמעתי שמגיע לי דרכון אירופאי כי סבתא שלי עלתה ממרוקו, חשבתי שזו בדיחה.
בזכות ההסברים והליווי של פספורט גרופ, הבנתי שאני יכול להוציא דרכון, ועכשיו אני ממתין לדרכון פורטוגלי .״
מני חלפון
רחובות
״לעמית שטיין מפספורט גרופ,
תודה על הטיפול בתהליך הוצאת הדרכון הפורטוגלי. כל הכבוד על השירות, ההסברים המדוייקים והתהליך המהיר שחסך לי מלא זמן וכאבי ראש. ממליץ בחום!״
עידן עמרני
ראשון לציון
״לא האמנתי שכל כך קל להוציא דרכון פורטוגלי. אמנם קצת ניירת אבל פחות ממשכנתא וצוות פספורט גרופ הפך את התהליך למונגש וקליל. היום אני יודעת שלילדים שלי יש המון אפשרויות שלא היו לי.״
ליאור טוויטו
תל אביב

צור קשר

אנו תמיד זמינים כדי לענות עבורכם על כל שאלה ולעזור לכם לקבל דרכון רומני. השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם