נעים מאוד...
אנחנו פספורט גרופ!

אנחנו קבוצה של אנשי מקצוע, בהם עורכי דין, נוטריונים, מתכנתים, אנשי אינטרנט ואנשים המתמחים באופרציות מורכבות, אשר רואים באפשרות להוציא דרכון אירופאי הזדמנות פז שלא כדאי לפספס. אין כמעט מדינה בעולם שנותנת אזרחות בתנאים מקלים שכאלו, בלי צורך לדעת את השפה או אפילו לבקר בה. לאחר התעסקות בבקשות רבות, למדנו את התהליך לעומקו והתמקצענו בו ככל האפשר, כך שאתם תוכלו להינות מהזדמנות נדירה זו בלי הרבה מאמץ. 

ליווי משפטי צמוד

המייסד והיועץ המשפטי של החברה הוא עו"ד ונוטריון עמית שטיין, חבר לשכת עורכי הדין מאז שנת 2004. לצידו עובד צוות משפטי רחב הממוקם בליסבון (פורטוגל), בוקרשט (רומניה), יאשי (רומניה) וברלין (גרמניה).

עמית שטיין, עו"ד ונוטריון

מייסד ויועץ משפטי

אז איך הכול התחיל

איך בעצם הגענו להתעסק עם הוצאת דרכון פורטוגלי לצאצאי מגורשי ספרד (בני עדות המזרח, צפון אפריקה והבלקן)?

 

כשקרוב משפחה של אלירן סיפר לו שהוא מוציא דרכון פורטוגלי בגלל מוצאו המרוקאי, הדבר נשמע לו מוזר. הוא התחיל לבדוק את הנושא וגילה שהוא אכן יכול להוציא דרכון פורטוגלי, אך שהתהליך ארוך ודורש התעסקות רבה. אלירן בדק באינטרנט וגילה שעורכי דין רבים מציעים את שירותיהם בסיוע בתהליך זה ופנה לחברו, עורך הדין עמית שטיין, על מנת להתייעץ איתו בנושא.

 

עמית, שעוד לא הכיר את הנושא, התחיל לחקור וללמוד אותו. כשקרא את החוק הפורטוגלי והרקע לחקיקתו, הבין שיש כאן מקרה חסר תקדים- מדינה אירופאית, החברה באיחוד האירופי, מאפשרת ליהודים לקבל אזרחות אם רק יוכיחו שהם צאצאים של מגורשי ספרד. בגלל שמגורשי ספרד הגיעו למדינות רבות כמו מרוקו, טוניס, לוב, תורכיה, אלג'יר ועוד, כמעט כל מי שמשפחתו עלתה ממדינות אלו, זכאי לקבל דרכון.

 

עמית יצר קשר עם עורך דין פורטוגלי אשר שיתף איתו פעולה בעבר, ויחד הם חקרו את הנושא ואת התהליך ועזרו לאלירן ולמשפחתו לבצע אותו.

 

תחילה היה צורך לקבל תעודה מהקהילה היהודית המאשרת שאלירן ומשפחתו הם צאצאים של גירוש ספרד ופורטוגל. אלירן אסף את המסמכים הנדרשים ועמית הגיש אותם לקהילה היהודית בפורטוגל. לאחר כמה שבועות התקבל האישור. עכשיו נותר להגיש את הבקשה לקבלת אזרחות לרשויות בפורטוגל. גם פה, נאספו כל המסמכים הדרושים, ולאחר שתורגמו לפורטוגזית וקיבלו אישור אפוסטיל, שלח אותם עורך הדין הפורטוגלי שהגיש את הבקשה לפורטוגל. לאחר שהבקשה התקבלה במערכת, התקבלה מספר פניה וכעת נותר רק להמתין שהבקשה תעובד במערכות פורטוגל (בגלל עומס בפניות, מתקבלת תשובה סופית רק לאחר כשנה וחצי מרגע הגשת הבקשה).

 

לאחר שסיימנו להגיש את הבקשה של אלירן ומשפחתו בהצלחה, בני משפחה וחברים נוספים פנו אלינו לעזרה. דבר הוביל לדבר ופתאום מצאנו עצמנו מטפלים בבקשות רבות כל כך, עד שזה הפך לעיסוק מרכזי בחיינו. החלטנו להקים את חברת פספורט גרופ על מנת לעזור לכמה שיותר אנשים לקבל אזרחות פורטוגלית.

 

היום, לאחר שכבר טיפלנו בבקשות רבות, ומספר רב יותר של בקשות נמצא בתהליכי אישור, אנחנו ממשיכים להציע את השירות המקצועי, האמין והטוב ביותר שקיים בשוק. 

דברו איתנו

אנו תמיד זמינים כדי לענות עבורכם על כל שאלה ולעזור לכם לקבל דרכון אירופאי. השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם