למה להוציא דרכון אירופאי?

יתרונות

עסקים באירופה

הדרכון האירופאי מאפשר לפתוח עסק ולרכוש נדל"ן באירופה בצורה קלה יותר ולעיתים אף לקבל הטבות מס ומימון בתנאים עדיפים.

לימודים אקדמאים

כאזרחים אירופאיים תוכלו ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה בכל מדינות האיחוד האירופי ללא צורך באישור מיוחד ובעלות נמוכה מאוד. סטודנטים שבם אזרחים מקבלים מגוון הטבות שאנו לא מכירים בארץ.

ויזה ל-164 מדינות

הדרכון הפורטוגלי הוא אחד הדרכונים החזקים בעולם והוא מאפשר כניסה חופשית ל-164 מדינות שונות, כולל כאלו הסגורות בפני ישראלים. הדרכון הרומני חזק מעט פחות אך עדיין מאפשר כניסה למספר עצום של מדינות.

כניסה לארה"ב ללא ויזה

עם דרכון פורטוגלי אין צורך בויזה כדי להיכנס לארצות הברית! בנוסף תוכלו להוציא ויזת עבודה (Green Card) יותר בקלות.

מגורים ועבודה באירופה

עם אזרחות אירופאית תוכלו לנוע בחופשיות בתוך אירופה ואף לשהות ולעבוד ברוב מדינות היבשת לזמן בלתי מוגבל ממש כמו כל אזרח אחר של האיחוד האירופי.

שקט נפשי

לדעת כי לכם ולצאצאים שלכם יש אזרחות נוספת במדינה אירופאית חזקה כמו פורטוגל רומניה ושאתם חלק מאזרחי האיחוד האירופי, מייצר שקט וביטחון לגבי האפשרויות שעומדות בפניכם בעתיד.

נעים להכיר, החוק הפורטוגלי

במאה ה-15 החלה בספרד של ימינו האינקוויזיציה, אשר במהלכה אולצו היהודים שחיו בה להמיר את דתם לנצרות. אלו שסירבו, נאלצו לעזוב את המדינה וכך, מרבית מהיהודים שחיו בספרד (כ-120 אלף במספר), הגרו לפורטוגל כשהם משאירים את כל רכושם מאחור. לפורטוגל לא היה קל לקלוט את המהגרים הרבים שהציפו את עריה, ולאחר ארבע שנים בלבד, הוטלו על היהודים בפורטוגל גזרות דומות לאלו שהוטלו בספרד.

בשנת 2015, מתוך רצון לעשות צדק היסטורי, העבירו ממשלות ספרד ופורטוגל (כל אחת בנפרד) חוק המאפשר ליהודים ספרדיים, אשר מוכיחים שהם צאצאים של יהודי ספרד, לקבל אזרחות במדינה, מתוך זכותם ההיסטורית.


בפורטוגל על מנת לקבל אזרחות עליך להיות בגיר, ללא עבר פלילי ועם קשר מובהק למגורשי ספרד. זאת בניגוד לספרד, שם צריך לעבור גם מבחני ידע בשפה ובתרבות הספרדית ולהגיע למדינה מספרים פעמים במהלך התהליך. ההגירה הראשונית של יהודי ספרד לפורטוגל מאגדת את מגורשי ספרד ופורטוגל יחד ובעצם מאפשרת לכל מי שזכאי לדרכון ספרדי להגיש גם בקשה לדרכון פורטוגלי. כיוון שהגשת הבקשה לפורטוגל פשוטה יותר מזו של ספרד, והיתרונות של דרכון ספרדי שוות ערך לזה הפורטוגלי, אנחנו מתעסקים בעיקר בבקשות לדרכון פורטוגלי.

נעים להכיר, החוק הרומני

לאחר המהפכה של שנת 1989 הפכה רומניה למדינה דמוקרטית וחוקי האזרחות הוגמשו כך שהם מאפשרים גם ליהודים שעלו ארצה להשיב את אזרחותם הרומנית שנשללה מהם (בחלק מהמקרים). החוק הרומני החדש מאפשר לקבל מחדש את האזרחות לילידי רומניה, לילדיהם, לנכדיהם ולעיתים גם לנינים שלהם. הדקויות הקטנות הן אלו שיקבעו כמה דורות קדימה ניתן לאזרח ומה ידרוש ההליך. בחלק מהמקרים מדובר בהליך בירוקרטי פשוט יחסית ובשאר המקרים נדרשת גם שבועה ואף טיסה לרומניה כדי לסיים את התהליך.


הדקויות הרבות שיש להכיר בהליך האזרחות הרומנית, כמו גם הקשרים הנדרשים ברומניה כדי להבטיח את איתור המסמכים הנדרשים וסיום מוצלח של התהליך, הביאו אותנו להתמחות בנושא האזרחות הרומנית. כחלק מהתמחות זאת אף יצרנו קשרים עם נותני שירות מקומיים ברומניה שמסייעים לנו באיתור המסמכים הנדרשים, תרגום, שליחויות ועוד.

בדיקת זכאות ראשונית ללא עלות

״שמעתי שמגיע לי דרכון אירופאי כי סבתא שלי עלתה ממרוקו, חשבתי שזו בדיחה. פניתי לפספורט גרום ובזכות ההסברים המקיפים והליווי של פספורט גרופ, הבנתי שאני יכול להוציא דרכון, ועכשיו סיימתי את התהליך ואני ממתין לדרכון פורטוגלי.״
מני חלפון
רחובות
״לעמית שטיין מפספורט גרופ,
תודה על הטיפול המסור בתהליך הוצאת הדרכון הפורטוגלי. כל הכבוד על השירות המקצועי והסבלנות, ההסברים המדוייקים והתהליך המהיר שחסך לי מלא זמן וכאבי ראש. ממליץ בחום!״
עידן עמרני
ראשון לציון
״לא האמנתי שכל כך קל להוציא דרכון פורטוגלי. אמנם קצת ניירת בהתחלה אבל הרבה פחות ממשכנתא. צוות פספורט גרופ הפך את התהליך למונגש וקליל. היום אני יודעת שלילדים שלי יש המון אפשרויות שלא היו לי. תודה״
ליאור טוויטו
תל אביב

רוצים לדעת אם גם אתם זכאים לדרכון אירופאי?
אל תפספס את ההזדמנות שלך לבדיקת זכאות חינם!