הפרלמנט הפורטוגלי מאפשר ליהודים ממוצא מזרחי לקבל אזרחות אירופאית עוד ב-2020

אחד החלומות הגדולים של כל אחד מאתנו הישראלים, הוא לקבל דרכון אירופאי. דרכון שיאפשר לנו לעבוד או להקים עסק באירופה, להכנס לארה"ב בלי הצורך בהוצאת ויזה, לבקר במדינות שישראלים מוגבלים מלהיכנס, ליהנות מההטבות הסוציאליות הרבות והכי חשוב שתמיד ישאיר לנו או לילדנו את האופציה, רק את האופציה, פשוט לקום ולעזוב. בדקו עוד היום, בחינם וללא כל התחייבות, אם גם אתם זכאים לדרכון אירופאי וליתרונות הרבים שהוא מביא למחזיקים בו.

צאצאי עדות המזרח? פספורט גרופ פותחים לכם עכשיו דלת לאירופה...

הדרכון האירופאי הוא ללא ספק הדרכון הנחשק ביותר אצל הישראלים והמרדף אחריו מעסיק כבר שנים המון ישראלים שמבינים את היתרונות הרבים שבאחזקת דרכון נוסף.
עד לא מזמן, מי שלא היה נצר למשפחה אשכנזית טהורה, כזאת שסבא וסבתא עלו מפולין או לפחות מרומניה, לא הרשה לעצמו אפילו לחשוב על דרכון אירופאי.
אבל היום, בזכות החלטה של ממשלת פורטוגל – המצב השתנה לחלוטין. פתאום, דווקא לצאצאים של יוצאי מרוקו, מדינות הבלקן, טורקיה, בולגריה, סוריה ועוד – הרבה יותר קל לקבל דרכון אירופאי.

למה מגיע לנו דרכון אירופאי?

לפני כשנתיים החליטה ממשלת פורטוגל להגמיש את התנאים במתן אזרחות ליהודים שהינם צאצאים של מגורשי ספרד וההחלטה הייתה פשוטה: כל מי שיכול להוכיח שמשפחתו גורשה במהלך "גירוש ספרד" למדינות אחרות כמו מרוקו, אלג'יר, טוניס, לוב, סוריה, טורקיה, בולגריה, איטליה, הולנד, מצרים ורשימה ארוכה מאוד של מדינות רבות אחרות, יוכל להגיש בקשה לזכאות לאזרחות פורטוגלית ללא התחייבות.

איך זה עובד? מה התהליך לקבלת דרכון?

כל אחד יכול להגיש את הבקשה בעצמו מול הרשויות הפורטוגליות אבל על מנת להמנע מבירורקרטיה אין סופית מומלץ להיעזר ב"משרד מוסמך לקבלת אזרחות פורטוגלית בישראל",  המרכזים המוסמכים מהווים גורם מוסמך ויש בידיהם את הידע והניסיון להמציא את המסמכים הנדרשים ולנהל תהליך שנגמר בהצלחה.אם המשפחה שלך היא מהאזורים האלו ייתכן והמקור שלה הוא דווקא בספרד, משם גורשו היהודים לפורטוגל השכנה ואחר כך התפזרו באזור אפריקה ואירופה עד שהגיעו לישראל.

התהליך עם "משרד מוסמך" עובד על בסיס הצלחה

ישנה חשיבות מכרעת להגשת הבקשה בעזרת חברה מקצועית הבקיאה בחוק הפורטוגלי ויכולה למנוע טעויות העלולות להביא לסירוב הבקשה. חברת פספורט גרופ לדוגמא, הוקמה על ידי צוות מומחים, עורכי דין ואנשי מקצוע שמציעים מגוון יתרונות לעומת חברות אחרות: לקוחות המשרד לא נדרשים להביא אף מסמך, ולא מטורטרים ממקום למקום. נציגי המשרד יורידו את כל הטרחה מהגב שלכם ויפעלו בשמכם בכל הערוצים.

בשלב הראשון כל שעליכם לעשות זה בדיקת זכאות ראשונית חינם וללא כל התחייבות, בכך שתענו כבר עכשיו על מספר שאלות בסיסיות בלחיצה על הקישור הזה – בדיקת זכאות חינם

במידה ותמצאו זכאים בבדיקה החינמית הראשונית ותבחרו להמשיך בתהליך, תוכלו להתקדם לשלבים הבאים, התשלום בעבור עלויות קבלת האזרחות נעשים עפ״י שלבי ההתקדמות.

לדוגמא, במידה ולא עברתם את השלב הראשון והחשוב, שהוא הכרה על ידי הקהילה היהודית בכך שהנכם צאצאי למגורשי ספרד – כספכם יוחזר במלואו. במידה וקיבלתם את ההכרה מהקהילה, תוכלו להמשיך בתהליך.

צריך לזכור שתהליך הוצאת האזרחות הוא עניין מורכב שדורש מספר בדיקות של ממשלת פורטוגל אודות האדם המבקש. בסופו של התהליך מקבלים תעודת לידה שהיא המסמך הרשמי להיותך אזרח מהשורה הראשונה, כאילו ממש נולדתם בפורטוגל.

עו"ד עמית שטיין, מייסד ויועץ משפטי

אז מה בעצם נותן דרכון אירופאי?

פורטוגל היא חברה באיחוד האירופי כך שדרכון ואזרחות מטעמה פותחים לך שער מלא לאירופה.

היתרונות העיקריים בדרכון אירופאי הם האפשרות לעבוד, ללמוד ולנסוע לארצות רבות בקלות רבה יותר. דרכון אירופאי מאפשר לך להגיע לכל מדינה באירופה, לעבוד בה, לשכור בה דירה, לפתוח בה חשבון בנק וליהנות מאין ספור הטבות סוציאליות ששמורות אך ורק לאזרחי מדינות אירופה. דרכון אירופאי מאפשר כניסה לארה"ב ללא ויזה וחוסך תורים ארוכים בשדות התעופה בכל מדינה אירופאית.

רק תדמיינו את הרגע הזה שבו החברים שלכם עומדים בתור המייגע לביקורת דרכונים ואתם מדלגים בקלילות לכיוון המסלול הריק של "לבעלי דרכונים אירופאים בלבד".

האם אתם זכאים לדרכון אירופאי?

הבסיס לקבלת דרכון הוא היכולת להוכיח שהמשפחה שלך גורשה מספרד או הייתה חלק מהקהילה המגורשת בפורטוגל. הדרך הכי קלה להתחיל את הבירור הוא בעזרת בדיקת הזכאות החינמית שבקישור הזה, אם תמצאו זכאים בבדיקה אתם ככל הנראה צאצאים של מגורשי ספרד ואתם אכן זכאים לקבלת דרכון.

מדוע חשוב להתחיל בתהליך כבר עכשיו?

כולנו יודעים כמה קל להחמיץ הזדמנויות. אבל כאשר מדובר בזכאות לדרכון – כל עיכוב קטן בהתחלת התהליך עלול להוביל לאובדן ההזדמנות של פעם בחיים.

מלבד הקשיים שפורטוגל שוקלת להטיל על מבקשי האזרחות, גם הנהירה ההמונית של הזכאים לקבלת הדרכון יוצרת עומס על הרשויות הפורטוגליות ועלולה להשאיר אתכם מחוץ למשחק.

מה ניתן לעשות כדי לא להחמיץ את ההזדמנות ההיסטורית?

פשוט מאוד, ברגע שהתחלתם את התהליך, אתם בפנים! גם אם אתם נמצאים רק בשלבים הראשונים של בדיקת הזכאות. התחילו את התהליך בהקדם ושריינו לעצמכם את הזכות לדרכון.

רוצים לדעת אם גם אתם זכאים לדרכון אירופאי?
אל תפספס את ההזדמנות שלך לבדיקת זכאות חינם!

המידע שלך מאובטח ושמור אצלנו ולעולם לא נשתמש בו לרעה

עוד כתבות שיעניינו אותך

גלילה לראש העמוד

אתה נמצא במרחק של קליק אחד מבדיקת הזכאות שתעזור לך לממש את הכרטיס שלך לאירופה ולקבל אזרחות אירופאית.

מלא את הפרטים למטה להמשך הבדיקה

דילוג לתוכן